Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Elgis-Garbatka Sp. z o.o.

Elgis-Garbatka Sp. z o.o.

Jakie jest główne przeznaczenie bram i słupów sygnalizacyjnych

Duża część kierujących wcale się nie zastanawia nad tym, co składa się na infrastrukturę dróg i ulic, po jakich codziennie jeżdżą. Rzeczywiście faktycznie zauważają światła czy znaki, ale już na czym są one zamocowane niekoniecznie. A przecież tego typu wyposażenie jest ogromnie ważne dla bezpieczeństwa jazdy, bowiem jest dzięki temu możliwość na sprawne sterowanie ruchem. Szczególnie dotyczy to sygnalizacji świetlnej, jaka z reguły pracuje przez całą dobę, i niejednokrotnie musi obsłużyć kilka pasów. Sterowanie świeceniem świateł odbywa się przy pomocy nowoczesnych algorytmów, jednak równie ważne jest to, jak zamontuje się je fizycznie. Przecież takie światła ważą nawet do kilkunastu kilo, a są narażone na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, w tym naprawdę mocne podmuchy wiatru. I to zamocowanie musi zostać zrobione na tyle solidnie, aby nawet przy silnych wichurach nic się nie oderwało. Z tego też powodu słupy sygnalizacyjne przeznaczone do takich celów są odpowiednio projektowane, tak aby to bezpieczeństwo a jednocześnie funkcjonalność zapewnić. Takie słupy w zależności od miejsca ustawienia mogą mieć różny wygląd.

Jeżeli światła obsługiwać mają drogę o niewielkim ruchu, to w zupełności zamontować je można na pionowej rurze. Niekiedy z uwagi na miejsce takiej możliwości może nie być, i wówczas można zastosować wersję z poziomym wysięgnikiem. Tego typu rozwiązanie sprawdza się też dobrze w sytuacji, kiedy jezdnia posiadać będzie więcej niż jeden pas. Same wysięgniki skierowane być mogą pod skosem lekko do góry, albo też całkiem w poziomie. Niejednokrotnie na takich słupach są montowane różne dodatkowe elementy, na przykład czujniki ruchu, kamery czy nawet najzwyklejsze znaki drogowe. Przy naprawdę szerokich ulicach wartym rozważenia pomysłem są chociażby bramy sygnalizacyjne. Ze względu na to że są one złożone z dwóch słupów w pionie i rozciągniętej między nimi poziomej poprzeczki, to zapewniają znacznie lepsze parametry wytrzymałościowe. Takie elementy produkowane są przeważnie ze stali o dobrej jakości, i zabezpieczone dodatkowo przed korozją.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.